2016.06.29. 13:57

Nemzetközi erőpróbán a vasi kerekesek

Szilvásvárad - Szilvásváradi rajttal vette kezdetét az idei TOP Maraton mountain bike sorozat. A mezőnyben természetesen ott voltak a vasi kerékpárosok is, akik szép eredményekkel, két éremmel tértek haza.

Tóth Gábor

Az 1109 elszánt hegyikerékpáros négy táv - 25, 39, 64 és 107 km - közül választhatott a Bükki Nemzeti Parkban. A nemzetközi versenyen a magyar élmezőny mellett belga, svájci, holland, német, román és szlovák kerekesek álltak rajthoz - az erőpróba a Magyar Kupasorozat állomása is volt egyben.

A 15. alkalommal kiírt Specialized Szilvásvárad Maraton egy szerpentinen vezető húzós, 12 km-es emelkedővel kezdődött, majd áttért egy köves másfél km hosszú részre, amin még szintén felfelé kellett küzdeni. A gyors, köves pályán nagyon sok bukás, defekt, láncszakadás és technikai probléma történt. Voltak komoly sérülések is, bőven akadt dolguk a mentősöknek.

Vas megyéből kilenc hegyikerekes állt rajthoz. A legjobb helyezést a KTM Teszt Team versenyzője, Gergácz Péter szerezte meg, aki idén már a master I. korcsoportban versenyez, és 39 km-es állt rajthoz. A célhoz vezető rázós, sziklás 8 km-es lejtőt még a hatodik helyen kezdte, majd a köveken sokat kockáztatva a 2. helyre küzdötte fel magát az erős mezőnyben.

- Nagyon örülök, hogy sikerült dobogóra állnom. A verseny alatt meg sem fordult a fejemben, hogy az egyik legerősebb kategóriában érmes lehetek, ráadásul a TOP Maraton sorozat legnagyobb versenyén - értékelt Gergácz Péter.

Péter mellett Samu Krisztina is dobogós helyen végzett, Ő a felnőtt női kategóriában, 39 km-en bronzérmesként ért célba. Karácsonyi Ildikó 64 km-en másfél, míg Hattyár Dániel az embert próbáló 107 km-es távon 7 perccel maradt le a dobogóról.

Eredmények, rövid táv, 39 km, 760 méter szintkülönbség, 533 induló, felnőtt női: 3. Samu Krisztina (KTM Teszt Team) 01:51:46 óra. Master I. (30-39 év) férfi: 2. Gergácz Péter (KTM Teszt Team) 01:36:11 óra. Közép táv, 64 km, 1640 méter szintkülönbség, 386 induló, felnőtt női: 5. Ringelhann Fanni (Focus Team) 03:24:42 óra. Master I. női: 4. Karácsonyi Ildikó (Canyon Kerékpárház) 04:04:25 óra. Masters I férfi: 14. Magdics Gábor (Focus Team) 03:21:00 óra. Hosszútáv, 107 km, 2700 méter szintkülönbség, 79 induló, master I. férfi: 4. Hattyár Dániel (Focus Team-Flex) 04:48:21 óra. Masters II. (40-39 év) férfi: 7. Pósfalvi Tamás (Canyon Kerékpárhéz) 05:32:03 óra.

A TOP Maraton sorozat második állomását ezen a hétvégén, Esztergomban rendezik.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!