A labdarúgó NB I 2. fordulójában szombaton 18 órakor a Haladás a Mezőkövesdet fogadta.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - MEZŐKÖVESD-ZSÓRY  1-1 (1-1)

Sopron, Városi Stadion, 1225 néző, játékvezető: Andó-Szabó.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Overgoor, Iszlai, Rácz - Gaál, Ars, Halmosi.

Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Devecseri, Gohér - Egerszegi, Bacelic-Grgic, Tóth B., Nicorec - Kink, Strestík.

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Németh Márió helyett Rácz Barnabás került a kezdőbe.

A mérkőzés előtt az öltözőfolyosón köszöntötték egymást a két csapat, korábbról egymást ismerő játékosai, szakemberei. Például a  Mezőkövesd kapusedzője, Ulbert Tibor korábban dolgozott már Szombathelyen.

Csakúgy mint Szombathelyen, Sopronban is óriási felhőszakadás volt az éjjel, de a pálya talaja kifogástalan. A lelátón kellemesebb az idő, mint a gyepen, a pályán megszorul a meleg. Tíz perc van a kezdésig, éppen öntözik a gyepet.

300-an jöttek a szurkolói vonattal Szombathelyről.

A mérkőzés előtt a magyar labdarúgó-válogatottat és kapusát, Király Gábort köszöntötte Tóth Miklós és Vörös Csaba.

Egyperces gyásszünettel kezdődött a meccs, klubunk legendás futballistájának, Nagy József felesége és Nagy I. Gábor édesanyja, Melinda hunyt el a héten.

A Hali kezdte a játékot.

7. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Nicorec rúgta meg Bosnjakot, sárga lap. A szabadrúgást a kaputól 40 méterről, balról Rácz végezte el. Kapu elé ívelt, a labda az ötösön megpattant és a jobb felső sarokba vágódott (1-0).

16. perc: Halmosi futott el a bal oldalon, beadásszerű lövéséről lemaradtak a társak az ötösön

Fölényben futballozik a szombathelyi csapat, a vendégek védekezésre kényszerülnek. Gyakorlatilag a saját térfelére szorult a Mezőkövesd.

25. perc: Ivószünet

28. perc: Jagodics rúgta meg Strestíket, sárga lap

A Hali dominál, a mezőkövesdi akciók elhalnak a szombathelyi tizenhatosnál

34. perc: Halmosi robogott el a bal szélen, 14 méterről a jobb sarok mellé bombázott

35. perc: Tóth Bence kapott sárga lapot

40. perc: 1-1. Strestíket rúgták fel a kaputól 19 méterre. A szabadrúgást Gohér, kissé jobbról, 19 méterről a bal sarokba helyezte (1-1).

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

46. perc: Gaál kapott sárga lapot

50. perc: Csere a vendéggárdában, Nicorec helyett Pauljevics állt be

A Mezőkövesd tökéletesen elégedett a döntetlent, őrzi az 1-1-gyet

59. perc: Csere a Haliban, Ars le, Williams be

60. perc: Csere a vendéggárdában is, a sérült Bacelic-Grgic helyett Molnár érkezett

62. perc: Strestík cselezett a jobb szélen, majd 14 méterről, ballal alig lőtt a jobb sarok mellé

64. perc: Kink kapott sárga lapot

68. perc: Halmosi passzolt a bal szélen Gaálhoz, a támadó 14 méterről alig lőtt a léc fölé

71. perc: Polgár lövése nem sikerült, a labda így lett jó Gaálnak, aki fordulás után, 10 méterről a jobb sarok mellé lőtt

72. perc: Ivószünet

1225 a hivatalos nézőszám

75. perc: Halmosi az alapvonalról középre adott, Iszlai kapásból, 11 méterről lőtt, Tujvel lábbal védett

76. perc: Gaál szabadrúgásánál Tóth Bence kiugrott a sorfalból - sárga lap. Ám mivel már volt egy sárgája, a bíró kiállította - tízen maradtak a borsodiak!

79. perc: Kettőscsere a Haladásban, Overgoor helyett Németh, Rácz helyett Jancsó állt be

A védő Stef Wils elöl maradt, amolyan középcsatárt játszik

83. perc: Németh Márió kapott sárga lapot

84. perc: Jancsó is kapott egy sárga lapot

Három perc a hosszabbítás

Vége a találkozónak. A szombathelyiek két pontot ajándékoztak a meccs nagy részében védekező ellenfelüknek.