2016.09.11. 14:10

Úszás: Európa-bajnoki cím

Veszprém - A Balaton Úszó Klub (BÚK) úszója kontinensbajnoki címet szerzett tíz kilométeren a nyílt vízi Eb-n.

Heffler Péter

Rasovszky Kristóf, a Balaton Úszó Klub versenyzője világbajnokként érkezett a Piombinoban rendezett junior korú úszók nyílt vízi Európa-bajnokságára, ahol szombaton a tíz kilométeres táv várt rá.

A tizenkilenc esztendős úszó, aki idén nem csak korosztálya legjobbja lett a világon nyílt vízen, hanem az olimpián is bemutatkozhatott 1500 méter gyorson, esélyeshez méltón a német Florian Wellbrockot és az olasz Andrea Manzit megelőzve kontinensbajnoki címet szerzett a szombat délelőtti futamon.

Kristóf 1 óra 55 perc 40 másodperc alatt teljesítette a távot, és magabiztos, tíz másodperces előnnyel ért célba, így remek előjelekkel várhatta a vasárnapi 4x1,25 kilométeres váltót Drigán Zoltán, Farkas Adél és Juhász Adél mellett.

A magyar csapat végül a német, olasz, spanyol hármas mögött a negyedik helyen zárt.