2016.09.11. 19:20

Négy gólt rúgott a Viktória FC - A szombathelyiek támadója, Siklér Kinga mesterhármast szerzett a mérkőzésen

Kóka - Remekül futballozva, sima, 4-1-es győzelmet aratott a Viktória FC a női labdarúgó NB I. 5. fordulójában a Kóka otthonában. Siklér Kinga három gólt szerzett a találkozón.

Pum András

Kóka KSK-Viktória FC 1-4 (0-1). - Kóka, 100 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Csontos.

Kóka: Erős - Marsi, Németh H., Horti, Szabó D. - Rőhberg (Török, 24.), Kiss G., Zágonyi, Bulatovic (Rozmis, 62.) - Králik (Zoltán, 46.), Kiss S. Edző: Berla Attila.

Viktória: Bíró - KOPCSÁNDI, Tálosi, Balogh, KUN (Horváth V., 84.) - Csidei, TÓTH A. (Janus, 89.), SIKLÉR - Fábián (Bátorfi, 65.), MANHART, Vörös. Edző: Csordás Csaba.

Siklér Kingát nem tudták tartani a kókai játékosok Fotó: Szendi Péter

Nagy lendülettel kezdte a meccset a szombathelyi csapat, az első tíz percben két kapufát lőtt és kihagyott egy ziccert. A vasiaknál Kopcsándi, Siklér, Kun és Vörös is új poszton futballozott - ez pedig bevált. Uralta a találkozót a jó ritmusban játszó Viktória, és a félidő lefújása előtt Vörös találatával megszerezte a vezetést. Szünet után is lendületben maradtak a vendégek, a kókaiak próbálkoztak ugyan, mentek előre, de erejükből csak kisebb helyzetekre és átlövésekre futotta. A Viktória viszont felszabadultan futballozva, a hajrában Siklér révén szebbnél-szebb gólokat szerezve igazi örömfocit játszott.

A szombathelyi csapat győzelméhez nem férhet kétség, a vendéggárda ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Gólszerzők: Németh H. (84.), ill. Siklér 3 (69., 81., 92.), Vörös (41.).

Csordás Csaba: - Le a kalappal az együttes előtt, extra teljesítményt nyújtottak a lányok, látványos gólokat szereztek. Ma igazi csapatként működtünk, erre a játékra vártunk hetek óta. Amennyiben így folytatjuk, szép jövő vár ránk.

További eredmények: MTK Hungária-Budapest Honvéd, Astra-Győri ETO, FTC-Újpesti TE.

1. Ferencváros 4 4 0 0 18 - 1 12

2. MTK 4 3 1 0 9 - 1 10

3. Viktória 5 3 1 1 9 - 4 10

4. Győri ETO 5 3 1 1 10 - 7 10

5. Astra 5 2 1 2 17 - 7 7

6. Kóka 5 1 1 3 8 - 12 4

7. Újpest 5 0 1 4 6 - 26 1

8. Bp. Honvéd 5 0 0 5 2 - 21 0

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!