2016.09.11. 19:35

Már közel az Eb!

London - Negyedik Európa-bajnoki selejtezőjét is megnyerte a magyar férfi kosárlabda-válogatott, ezúttal Nagy-Britannia vendégeként diadalmaskodott - így még közelebb került a kontinenstornához.

Tóth Gábor

A selejtező-sorozatot éppen a komoly erőt képviselő Nagy-Britannia elleni kecskeméti 19 pontos győzelemmel (96-77) kezdte a magyar válogatott. Most visszavágásra készültek a britek.

Nagy-Britannia-Magyarország 80-88 (22-18, 22-20, 17-27, 19-23). - London, Copper Box Aréna, 2500 néző, Európa-bajnoki selejtező, kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cortes (spanyol), Panther (német), Maestre (francia).

Nagy-Britannia: Young 10/3, Gordon 11, Murray 4, Clark 12/12, Olaseni 17. Csere: Lawrence 5/3, Boateng 4, Johnson 6, Okereafor 2, Achara 9/3. Szövetségi kapitány: Joe Prunty.

Magyarország: Wittmann 3/3, Vojvoda 18/9, Hanga 18/3, Tóth N. 1, Keller 10. Csere: Perl 11/3, Tóth Á. 4, Eilingsfeld 5/3, Ferencz 18/12, Kovács P. -. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-2. 7. perc: 16-6. 8. perc: 16-14. 12. perc: 24-22. 14. perc: 28-29. 19. perc: 41-32. 22. perc: 50-38. 24. perc: 52-46. 28. perc: 59-60. 31. perc: 61-68. 35. perc: 71-70. 38. perc: 71-79.

A körmendi Ferencz Csaba 18 ponttal járult hozzá a bravúrhoz Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Lassan kezdtük a mérkőzést, a britek 10-2-re megléptek. Perl vezérletével sikerült útját állni a hazai rohamoknak. Belejöttünk, fokozatosan faragtuk a hátrányunkat. Egyre szűkült a különbség, sőt, Vojvoda triplájával a 13. percben a mérkőzésen először átvettük a vezetést. A folytatásban felváltva estek a pontok, de a félidő hajrája a briteknek sikerült jobban (20. perc: 44-38). Fordulás után is kitartott a hazai lendület, 12 pontos hátránynál Sztojan Ivkovics kénytelen volt időt kérni. Rendbe is szedte a csapatot, főleg Ferencz kapta el a fonalat, aki fontos triplákkal demoralizálta a házigazdát. Óriási rohanást mutattunk be, és az utolsó etapnak már e-lőnyből futhattunk neki (30. perc: 61-65). A negyedik játékrész is Ferencz-pontokkal kezdődött, de Hanga és Perl is remekelt. Küzdöttek a hazaiak becsülettel, de a hajrának már nyugodtan futhattunk neki (38. perc: 71-79), és a büntetőpárbajban sem remegtek meg a kezek.

Újabb bravúros győzelmet arattunk, és egyre közelítünk az Eb felé!

A másik mérkőzésen: Luxemburg-Macedónia 80-88.

A G csoport állása: 1. Magyarország (4/0) 8 pont, 2. Nagy Britannia (2/2) 6, 3. Macedónia (2/2) 6, 4. Luxemburg (0/4) 4.

A következő mérkőzés, szeptember 14., szerda, 19.00: Luxemburg-Magyarország, Macedónia-Nagy-Britannia.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!