2016.09.11. 19:20

Megye I.: az élen állók gólt sem kaptak

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 5. fordulóját rendezték vasárnap. Az újonc csapatoknak fekete napjuk volt, mindhárman nagyarányú vereséggel zártak.

Káldor András

Sárosd Sudár Ablakok-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-0 (1-0)

Sárosd, 150néző

Vezette: Pekker Bálint

Sárosd Sudár Ablakok: Rauf T. - Arany, Lendvai, Rottmann, Killer M. - Kovács N. (Kargl), Truszek (Imre J.), Dvéri Zs. (Zách), Ladányi (Kállai) - Kosaras, Imre G. (Szabó N.). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Klauz (Tóth B.), Pápai (Ihász P.), Kocsis D., Ambrus H. (Pintér) - Katóka R., Oláh D., Balogh Á., Burucz - Pleszkán (Hushegyi), Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kovács N. (16.), Kargl (83.)

Jók: Kargl, Lendvai, Killer, illetve senki

Hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, a vendégek átadták a területet Dvéri Zsoltéknak, akik egy jobb oldali beadás után Kovács Norbert fejesével megszerezték a vezetést, a 16. percben. 1-0. A Gárdony feladta addigi taktikáját ettől nyíltabb, és jobb lett a színvonal. A második félidő enyhe vendég fölényt hozott, de támadásaik a hazai 16-os előtt elhaltak, és egy kontrából a hazaiak újabb gólt értek el. Balról egy szöglet utáni kavarodásnál Kargl Balázs eszmélt a leggyorsabban, és ballal a kapuba jobb oldalába lőtt a 83.percben. 2-0. A vendégek a 85.percben egy jogos büntetőhöz jutottak, ám Oláh Dániel tizenegyesét Rauf Tivadar kivédte. A hosszabbításban Kargl rúgott még egy gólt, de a játékvezető les címén nem adta meg gólt, tévesen.

Velence-Lajoskomárom 2-3 (1-2)

Velence, 80 néző

Vezette: Závotka Csongor

Velence: Bostyán - Csókás (Tóth B.), Harmati, Lantos, Pintér B. - Metzger, Temesi (Horváth B.), Barabási, Gulyás-Kovács (Németh Zs.) - Széll, Waltner (Gémes). Vezetőedző: Czakó András

Lajoskomárom: Szloboda (Barabás) - Boda, Szakáts, Kunos (Tulok), Vései - Vadászi, Tanárki, Cseke, Molnár V. - Czéhmeister, Reichardt (Fodor M.). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Gulyás-Kovács (42.), Barabási (75.), illetve Tanárki (30., 35.), Vadászi (70.)

Jók: Harmati, Lantos, Metzger, Barabási, Gulyás-Kovács, illetve Boda, Szakáts, Tanárki, Molnár V.

A 13. percben Gulyás-Kovács Géza remek szögtelére Waltner Ádám érkezett, fejesét a gólvonalról fejelték ki a védők. A 30. perben jobboldali vendégakció után a beadás a hazai védők asszisztálása mellett Tanárki elé került, aki félfordulattal kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1. A 35. percben szinte lekopírozta előző gólját a Lajoskomárom, egy jobboldali beadás ismét Tanárkit találta meg, aki nem hibázta el a lehetőséget. 0-2. A 42. perben Waltnerrel szabálytalankodtak a kaputól 17 méterre, a szabadrúgást Gulyás-Kovács mesterien csavarta a jobb felső sarokba. 1-2. Az 57. percben Gulyás-Kovács 17 méterről nagy lövés eresztett meg, a labda Szloboda Jánosról kipattant, eltolta a kapus mellett, ütköztek, de a játékvezető sípja néma maradt. A 70. percben Gémes László ahelyett, hogy megjátszotta volna a labdát, ziccerbe hozta Vadászi Bencét, aki bevezette a 16-oson belülre, és 8 méterről nagy gólt ragasztott a kapu jobb oldalába. 1-3. A 75. percben remek támadást vezetett a Velence a jobboldalon, a labda Barabási Béla elé került, aki 12 méterről a bal sarokba bombázott. 2-3. A két félidő alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a rutinosabb játékosokból álló vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot.

Sárbogárd-Ercsi Kinizsi 2-3 (0-1)

Sárbogárd, 200 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Nagy Á. Kőkuti (Rozsos), Hegedűs Gy. (Rauf R.)- Vámosi D. (Gráczer Bálint), Laták, Lajtos, Boros B. - Gráczer Bence, Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Ercsi Kinizsi: Hodula - Gróf (Drapcsik), Kővári L., Szalánczi, Nagy R. - Hoffmann, Ivacs (Orbán R.), Hosszú (Versits), Kovács P. (Fridrich) - Varga K., Kondreska (Sárdi). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Boros B. (68.), Horváth Á. (83.), illetve Nagy R. (21.), Ivacs (64., 69.)

Jók: Boros B., illetve Hodula, Ivacs

Ismét szép számú közönség látogatott ki a mérkőzésre, remélve a hazai sikert. Az első húsz percben sárbogárdi támadások, és helyzetek jellemezték a mérkőzést. Horváth Ádám lövése centikkel kerülte el a kaput. Majd Lajtos András 20 méteres lövése a felső kapufáról a gólvonalra vágódott. Az Ercsi csapata a 21. percben váratlanul szerzett vezetést. Nagy RichárdBenjámin a jobb oldalon kapta a labdát, és a tétovázó védő és kapus között a hálóba emelt. 0-1. A félidő vége előtt Hodula Krisztián bravúrjai mentették meg a góltól a vendégeket. A 64. percben Kővári László jobbról beadott labdáját Ivacs Gábor a védők között közelről a kapuba lőtte. 0-2. A 68.percben Rauf Renátó beívelését Nagy Ármin Boros Benjamin elé fejelte, aki 10 méterről a hálóba emelt. 1-2. A 69. percben Gráczer Gergő cselezgetett a jobb oldali szöglet zászlónál, Kondreska Roland megszerezte tőle a labdát, Ivacshoz passzolt, aki befordult, és 6 méterről a kapus alatt a hálóba gurított. 1-3. A hazaiak erőlködése a 83. percben szépítést eredményezett. Rozsos József átadását Horváth Á. lőtte a kapuba. 2-3. A győzelmet, a sikert jobban akaró, és ezért többet tevő Ercsi Kinizsi csapata szerezte meg a három pontot.

Pátka-Polgárdi 1-5 (0-2)

Pátka, 100 néző

Vezette: Szűcs László

Pátka: Csikesz P. - Rózsás, Szakács (Varga D.), Rothauszki (Csikesz L.), Krell - Orosz (Sinka, Szilády), Nagy F., Farkas G., Rózsa - Füri, Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor.

Polgárdi: Sári - Egerszegi (Keserű), Holka (Csizmadia D.), Csrepka Márton, Szabó B. - Borbás, Csizmadia G., Bencze (Borostyán), Farkas D. (Schultz) - Magda (Spánitz A.), Kosztolányi. Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Gól: Farkas G. (58), illetve Magda (7., 81.), Kosztolányi (12., 89.), Farkas D. (84.)

Jók: Csikesz L., illetve Magda, Borbás, Kosztolányi.

Az első percben vezetést szerezhetett volna a Pátka, de Takács Viktor lövését bravúrral védte Sári Márk. Majd tíz perc elteltével már két góllal vezettek a vendégek. Előbb Magda Máté megpattanó lövése talált utat a kapuba, ezután, pedig a hazai kapus tétlenkedett a felszabadítással, így Kosztolányi Bence duplázta meg közelről az előnyt. 0-2. Az 58. percben Farkas Gábor tizenegyesből szépített 1-2. Ettől a Pátka játéka jelentősen feljavult, ám a kitámadó hazai csapat védekezése szellőssé vált. A 80. percben egy vendég kontra végén Magda végleg eldöntötte a meccset. 1-3. A harmadik kapott gól a kedvét is elvette a pátkaiaknak a focitól, így közelről nézték végig hogy a Polgárdi két további találat formájában megforgatja a kést a hazai szívekben. Előbb Farkas Dániel, majd Kosztolányi szerzett közelről gólt. 1-5. Az akaratban ellenfele fölé kerekedő Polgárdi megérdemelten győzött.

Baracs-Iváncsa 0-9 (0-5)

Baracs, 100 néző

Vezette: Lak Balázs

Baracs: Tóth N.- Pulai, Szalai N. (Cséza), Oroszi, Sági J.- Éliás (Ásványi), Prókai (Sebestyén), Szurma, Fülöp (Badi)- Nagy Dániel. Balogh D. (Rezes). Vezetőedző: Éliás Zsolt

Iváncsa: Boldog - Aradi, Balogh L., Imrik, Bartha - Facskó Pribék (Nagy A.), Berényi, Fodor G. (Spánitz L.) - Márki (Nédó), Majláth. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Aradi (27.), Balogh L. (33.), Berényi (38., 60.), Márki (43.), Oroszi (öngól, 45.), Majláth (52.), Bartha (58.), Imrik (72.)

Jók: senki, illetve Balogh L., Imrik, Berényi, Márki, Majláth

Kiállítva: Sági J. (34.)

Mezőfalva-Martonvásár 0-0