2016.09.11. 20:25

Megszakadt a jó sorozat - Az újvárosiak számos helyzetet alakítottak ki, de nem sikerült gólt szerezniük

Dabas - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Közép-csoportjának hatodik fordulójában vasárnap idegenben lépett pályára a Dunaújváros PASE együttese.

Gróf András

FC Dabas - Dunaújváros PASE 3- 0 (1-0)
Dabas, 200 néző. Vezette: Pillók Ádám (Kiss B., Keszthelyi).
FC Dabas: Scheilinger - Tóth M., Kállai, Eördögh, Dabasi, Huller (Komoróczi a 66. p.), Nádházi, Karacs (Takács K. a 90. percben), Hollauer (Lanczkor a 88. p.), Zsolnai, Sárközi.Vezetőedző: Dajka László.
Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Hajdók, Csendes, Páles, Ablonczy (Abért a 81. p.), Csehi, Dobos Á., Dorogi R., Tóth T., Blatt (Nyicsenko a 61. p.), Király B. (Kercsó B. az 59. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Király Bence (17) a dabasi összecsapáson közel egy órányi játéklehetőséget kapott Fotó: Zsedrovits Enikő

Jól kezdte a mérkőzést a dunaújvárosi együttes. Az első percekben Tóth Tibor, Dobos Áron és Ablonczy Gerjén is megszerezhette volna vezetést. A hazaiak is nyílt sisakkal játszottak, így Vaszócsik kapus sem unatkozott. A tizenhetedik percben azonban a rutinos Zsolnai tizenegy méteres lövésénél ő is tehetetlennek bizonyult (1-0). A szünetig becsülettel gyűrték egymást a csapatok a nagy melegben, de az eredmény nem változott.

A második játékrész elején sokat tett az egyenlítésért a vendég csapat, de az ötvenhatodik percben növelték előnyüket a dabasiak. A házigazdák újabb találata is Zsolnai nevéhez fűződik (2-0). A kétgólos előny megnyugtatta a hazaiakat, akik ekkor már nyugodtan játszhattak kontrára. Az újvárosi fiatalok a felállt védelem ellen is alakítottak ki helyzeteket, de nem sikerült szépíteniük. Az idő múlásával a hazaiak egyre magabiztosabbak lettek, míg a vendég játékosok egyre kapkodóbbak. A végeredményt egy szögletrúgást követő fejessel az a Takács Kornél állította be a hosszabbításban, aki egy perccel korábban időhúzó csereként lépett pályára (3-0). Ezzel megszakadt a dunaújvárosi együttes négy meccses győzelmi sorozata. Dobos Barna tanítványai a következő fordulóban hazai környezetben a Pénzügyőr SE ellen javíthatnak.

A hatodik forduló további meccseinek eredményei: Pénzügyőr SE - Szigetszentmiklós 0-3, Mórahalom VSE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-1, Budafoki MTE - Szekszárdi UFC 2-0, Békéscsaba Előre II - Komlói Bányász 3-3, Hódmezővásárhelyi FC - Dabas-Gyón FC 6-1, Dunaharaszti MTK - Méhkeréki SE 0-1, Paksi FC II - Szentlőrinc SE 4-0, Pécsi MFC - Ferencvárosi TC II 0-0

1. Szigetszentm. 6 5 0 1 13- 2 15

2. Budafoki MTE 6 5 0 1 12- 5 15

3. FTC II. 6 4 2 0 11- 2 14

4. Dunaújváros 6 4 0 2 14- 6 12

5. PMFC 6 3 1 2 8- 5 10

6. Pénzügyőr 6 3 1 2 11-10 10

7. Paksi FC II. 6 3 1 2 8- 9 10

8. FC Dabas 6 2 3 1 8- 6 9