2016.09.12. 13:15

Megyei II.: Az OSZ-CAR csoportban nincs pontveszteség nélküli csapat, kikapott a Bodajk, ikszelt a Pusztavám

Fejér megye - A megyei másodosztályban a 5. forduló mérkőzéseit rendezték. A hét rangadóján a két volt élvonalbeli csapat nem bírt egymással.

Káldor András

Osz-Car csoport

Fehérvárcsurgó-Videoton Baráti Kör 4-2 (4-0)

Vezette: Horváth II József

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Egyed, Zs. Nagy, Baksa, Veres - Nagy B. (Varga L.), Bernáth P. (Csányi), Pálfi M., Répási - Krár, Bernáth M. Vezetőedző: Mesics János

Videoton Baráti Kör: Aranyos (Viniczai) - Barna Milán, Barna Máté, Juhász G., Guti G. (Jankovics) - Ertly (Kupeczik), Nagy K., Nagy V. Balogh Á. - Zimmerman T., Tornyai P. Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Gól: Egyed (11.), Pálfi M. (18., 22., 29.), illetve Zimmerman (79., 85.)

Jók: Pálfi, Baksa, Nagy B. illetve Zimmermann, Juhász G.

A Fehérvárcsurgó az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, majd a második félidőben kényelmes tempóra váltott, amit a lelkes vendég csapat két góllal büntetett.

Szár-Pusztavám-Jüllich 1-1 (0-0)

Vezette: Szabó Attila

Szár: Szabó D. - Haász (Zöld), Orbán D., Krautszíder, Géber (Iváncsik) - Szabó Sz., Boros Z., Fenyvesi Sz., Kovács B. - Sátori, Tamás. Vezetőedző: Lacza Albert

Pusztavám-Jüllich: Hadnagy - Czéh, Kertai, Rozembaum, Veress (Fülöp, Bedő) - Katóka M., Magosi, Nagy G., Zséfár - Katona,, Molnár D. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Boros Z. (63.), illetve Zséfár (49.)

Vál-Bakonycsernye 1-4 (0-4)

Vezette: Farkas István

Vál: Bodó - Mayer, Székely, Pintér, Szoboszlai (Kecskés) - Horváth Zs. (Burián), Zágoni L., Kiss A., Zágoni R. - Kamocsa (Nádpor), Luczás.

Bakonycsernye: Spandler M. - Fojtyik, Schneider, Ódor, Mészáros B. (Monostori) - Balogh A. (Boros B.), Varga J., Kadlecsik, Varga A.- Molnár Á., Fodor K. (Flórián).

Gól: Nádpor (60.), illetve Ódor (2.), Kadlecsik (4.), Fodor K. (22.), Varga A. (39.)

Puskás AFC III-Aqvital FC Csákvár II 3-2 (3-0)

Vezette: Magyar János

Puskás AFC III: Zelena - Kóbor, Horváth Á., Gajdos, Kocsis R. (Boros F.) - Heitler (Kovács J.), Nagy B., Oláh K. (Csókás), Szabó D. - Mérten (Tóth G.), Komáromi (Királyvári). Vezetőedző: Szabó Dániel

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Bélik M. (Fehér), Imrefy, Gulyás Gábor, Bélik B. (Valentics, Szabó S.) - Mézner, Barócsi (Turány), Lázár - Gulyás Gergő, Krausz. Vezetőedző: Takács József

Gól: Oláh K. (20., 32., 45.), iletve Gulyás Gergő (47.), Krausz (50.)

Mány-Bodajk 2-1 (1-1)

Vezette: Krajcsovics Adrián

Mány, 180 néző

Mány: Sátori V.- Herczeg L., Mohácsi, Antoni, Szűcs R. - Radovics, Jakab, Doma (Schnobl), Budai R. - Szabó Z., Oláh A.

Bodajk: Papp A. - Kovács J., Fenyvesi M. (Kovács T.), Somogyi Sz. Polczer - Bregócs, Meszlényi, Tóth Sz. (Fenyvesi Á.), Hudák - Molnár T., Pálfi L. Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Doma (14., 54.), illetve Hudák (45.)

Kiállítva: Bregócs (56.)

Jók: az egész csapat, illetve Papp A., Somogyi, Hudák.

Igazi rangadónak ígérkezett a tavalyi bronzérmes Mány és a bajnoki címre törő, eddig még gólt sem kapó Bodajk összecsapásaA Mány csapata, a gólerős csatára, a sérült Pál Zoltán hiányában, kontrákra rendezkedett be, átadva a területet a Bodajknak. Mégis a hazaiak előtt adódtak nagyobb lehetőségek az első félidőben. A 14. percben egy gyors mányi támadás végén, Budai Roland ívelt át a baloldalra egy remek labdát, amelyet Doma Ernő szép mozdulattal, kapásból vágott a bodajki kapu jobb oldalába. 1-0. A 25. percben Jakab Tamás közeli fejesét védte, Papp András, ritkán látható nagy bravúrral. A félidő utolsó percében, véleményes tizenegyeshez jutottak a vendégek, amelyet Hudák András lőtt a kapu bal oldalába, a jó irányba vetődő Sátori Viktor kezei mellett. 1-1. A félidő utolsó mozzanata borzolta a kedélyeket, hiszen egy gyors mányi támadásból gól született, amelyet azonban az asszisztenssel való kommunikáció után érvénytelenített Krajcsovics Adrián játékvezető. A szünet után folytatódott az izgalmas, férfias mezőnyjáték, gyakrabban előkerültek a sárga kártyák, ahogyan fogyott az erő. Az 54. percben, Doma megverte védőjét, és szép gólt lőtt a bal felső sarokba. 2-1. Az 56. percben megfogyatkoztak a vendégek, a gólhelyzetben kitörő Domát lökte fel a bodajki középhátvéd, Bregócs Gergő, ezért talán kissé szigorúan a kiállítás sorsára jutott. A találkozó hátralévő részében a vendégek meddő támadásai elakadtak a mányi védőfalon, a hazai kontrák pedig végig veszélyt hordoztak magukban. Közepes színvonalú mérkőzésen, a Mány lelkes csapatjátékával, minden tekintetben felülmúlta ellenfelét.

Pázmánd-Csór-Truck Trailer 3-1 (0-0)

Vezette: Gere Sándor

Pázmánd: Lőrincz - Végh, Sarok, Bauer, Kerkuska - Fényes, Czottner Á., Földi (Jurászik), Csernik - Böjte, Rózsa. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Csór Truck-Trailer: Jankovics - Néma, Kocsis B., Pécsi, Cserna - Jáni (Varga I.), Szabó I., Katona (Nagy K.) , Kovács Z. - Právics, Pusztai. Vezetőedző: Tóth József

Gól: Földi (58.), Czottner Á. (89. 98.), illetve Pécsi (67.)

Kiállítva: Jankovics (81.)

Az új szerzemény, Földi Márk góllal mutatkozott be csapatában, erőszakosan lefutotta védőjét, majd 10 méteres pörgetéssel juttatta a labdát a csóri kapuba. 1-0. A 67. percben Pécsi László jól eltalált lövéssel egyenlített. 1-1. A 81. perben Jankovics László jutott a kiállítás sorsára, mert a 16-oson kívül kézzel ért a labdához. A 89. percben Czottner Ádám erősen meglőtt labdája jutott a gólvonal mögé. 2-1. A 98. percben, pedig Kerkuska László okos passzából Czottner Á. duplázni tudott. 3-1. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Csór az első félidőben eldönthette volna a találkozót, de Lőrincz Zoltán szenzációsan védte a hazaiak kapuját, nagy része volt a győzelemben.

Kőszárhegy-Pákozd 1-1 (1-0)

Vezette: Szabó László

Kőszárhegy: Szabó R. - Varga A., Tóth K., Vass (Borsos), Horgos - Vágner, Nagy L. (Boncsér), Osváth, Király - Kovács K., Koncz (Grega). Vezetőedző: Simon Gyula

Pákozd: Nagy T. - László B. Hollósi, Szabó B., Jasper - Csík, Galambos, Kocsándi, Farkas B. (Igari) - Rideg, Orbán N. (László N.). Vezetőedző: Faller László

Gól: Kovács K. (44.), illetve Rideg (65.)

Mór II-Kápolnásnyék 4-1 (1-0)

Vezette: Kovács Zoltán

Mór II: Walczer - Polovitzer (Nyevrikel G.) , Elek, Tetzli, Hárer (Vincze) - Dreska, Radács, Vachtler (Závodi), Perina (Nagy M.) - Varga L., Barabás (Schábel). Kápolnásnyék: Mészáros D. - Bánóczki, Nagy Z., Peszeki, Mészáros M. - Silhány F., Szilasi, Kovács M. (Höltzl), Peng - Varga J., Ribi. Vezetőedző: Menus Tamás

Gól: Vachtler (25.), Varga L. (52.), Perina (56.), Nagy M. (76.), illetve Varga J. (78.)

Agárdi Termál csoport

MPF Ráckeresztúr-Nagykarácsony 3-1 (2-0)

Vezette: Almádi Sándor

MPF Ráckeresztúr: Csapó Cs.- Baranyai, Cseprekál, Pál I., Czakó - Bendák (Váradi), Horváth B., Aux, Borsos - Gyurkó (Csapó D.), Tóth F. (Zsigmond)

Nagykarácsony: Fekete Zs. - Jámbor, Jeney, Harasztia, Wadolowski - Simon Zs., Nyúl (Felföldi), Mohácsi (Tölgyes), Brogyányi (Nyári) - Fekete T., Rabijász. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Bendák (9.), Cseprekál (31.), Pál I. (77.), illetve Fekete T. (64.)

Káloz-LMSK Cobra Sport 1-0 (0-0)

Vezette: Géringer Zoltán

Káloz: Takács L. - Tóth B., Szabó Sz., Magyar (Czövek), Jasztrapszky - Baranyai, Pál A., Fazekas, Takács T. - Cseke (Tóth M.), Pál T. (Jonkli). Vezetőedző: Bencze Zsolt

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. - Gyenis, Szente, Kovács I., Csizmadia Sz. - Sütő (Szipőcs), Blaski (Baráth), Szántó D., Halász (Hatos) - Cziczinger (Horváth A.), Mocher (Bagó).

Gól: Tóth M. (67.)

Kiállítva: Kovács I. (75.)

Iváncsa II-Beloiannisz-Adony 4-1 (3-1)

Vezette: Wehovszky Gergő

Iváncsa II-Beloiannisz: Gábor - Restár (Oláh F.), Osuszd, Bór (Nagy K.), Velez (Tárnok) - László (Páhi), Mágocs, Tamon, Kovács A. - Péczeli, Fülöp. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Adony: Vukaljovics - Nebucz F. (Bere), Glonczi, Budai, Pálinkás - Nebucz M., Szántó I., Szabó B., Erdei (Müller) - Szántó P., Varga Z. Vezetőedző: Csorba József

Gól: Mágocs (15.), Fülöp (21.), Tamon (39.), Péczeli (58.), illetve Nebucz M. (19.)

A szomszédvári rangadón rendkívül enerváltan és gyöngén játszott az Adony. A két csapat közötti az erőnléti különbség is rányomta bélyegét a mérkőzésre.

Kisláng-Szabadegyháza 6-2 (2-1)

Vezette: Nagy László István

Kisláng: Kiss N. - Komlós, Árki, Dudar K., Kovács T. - Kovács T. (Varga K.), Juhász J. (Balogh Z.), Juhász M. (Molnár J.), Simon I., Willerding Zs. - Dudar E. (Kolonics), Gergely.

Szabadegyháza: Miklós - Kovács J. (Billig), Vida, Berényi (Horváth G.), Rapai (Vizi) - Kiss P., Csupor (Farkas N.), László, Horváth D. - Tiber Sz., Borics (Horváth G.). Vezetőedző: Baranyai Balázs

Gól: Kovács T. (15.), Juhász J. (22.), Juhász M. (48., 79.), Willerding Zs. (60., 85.), illetve Vida (14.), Horváth D. (82.)

Kiállítva: Berényi (70.)

Enying-Sárbogárd II 7-0 (4-0)

Vezette: Cseh Roland

Enying: Dobai - Kovács L., Kalló, Megyeri (Vas), Bogár (Mészáros Sz.) - Spergli (Szőke), Zsifkovics, Gergye (Molnár Z.), Báles - Harangozó (Gergics), Paluska.

Sárbogárd II: Szopori - Nagy T., Berta, Fésű, Gazsó (Halasi) - Somogyi L., Huszár (Szabó Z.), Vámosi G., Szakács - Krajcsovics, Dombi.

Gól: Gergye (14.), Báles (24.), Zsifkovics (39.), Paluska (45., 53.), Spergli (48.), Gergics (89.)

Az Ikarus-Maroshegy csatára Hart Imre (kék) már elfektette a Besnyő kapusát, Gregorich Ákost, és az üres kapuba továbbított Fotó: Igari Balázs

Ikarus-Maroshegy-Besnyő 10-2 (5-1)

Vezette: Rózsa Ádám

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. - Léki, Pongrácz, Gelencsér, Tóth R. - Jámbor (Kummer), Dopuda (Szente), Klémán P., Hart - Skultéti L., Nyakas.

Besnyő: Gregorich Á. - Béni, Hepp, Kovács J. (Halasi), Tilinger - Baranyai (Topp), Takács G., Mészáros Á., Deli - Török, Lepsényi (Mészáros S.). Vezetőedző: Rákász Kornél

Gól: Hart (9., 29., 59., 71.), Tóth R. (27., 44.), Dopuda (36.), Klémán P. (51., 78.), Léki (81.), illetve Hepp (30.), Béni (58.)

Rácalmás-Nagylók 2-5 (1-2)

Vezette: Czagány Zoltán

Rácalmás: Papp S. - Szabó Z., Hír, Mácsfalvi, Godó - Szeitz, Juhos, Mondovics (Türei), Tubak - Németh P., Szabó I. (Molnár Z.). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Nagylók: Bíró - Vörös B., Salga, Lendvai, Killer P.- Szabó E., Polacsek, Molnár T. (Simon J.), Fodor Sz. (Bartók D.) - Tórizs (Sümegi), Polányi.

Gól: Szabó I. (31., 51.), illetve Killer P. (13., 47., 81.), Fodor Sz. (23.), Polacsek (91.)

Kiállítva: Salga (70.)

Seregélyes-Pusztaszabolcs 2-1 (1-1)

Vezette: Schweighardt Róbert

Seregélyes: Závotka - Rácz G., Györe, Puszta, Miklós - Németh L. (Kovács N.) , Szurovcsják L. (Rapai), Princz (Pintér), Zsilovics - Ihász Cs. (Benczik Cs.), Nagy B.

Pusztaszabolcs: Vágó - Schrick D., Baloni, Baka G., Györök (Dombi D.) - Baka B., Tóth N., Pásztor, Nagy V. - Becséri (Kovács D.), Kovács Zs. Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Gól: Zsilovics (26.), Rapai (75.), illetve Pásztor (4.)

1. Kisláng 5 5 0 0 30 - 8 15

2. Ikarus-M.hegy 5 4 1 0 27 - 6 13