2016.10.10. 15:50

Éles: Óriási a baj! - Könnyen loptak pontokat a dabasi fiúk

Veszprém, Balatonfüred - Gyenge támadójátékának köszönhetően nem tudta felvenni a ritmust a listavezető Dabassal a Veszprémi KKFT alakulata a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Balatonfüredi KSE U23-as gárdája izgalmas csatában szerezte meg első pontjait.

B. Virág Rita

Veszprémi KKFT-
Dabas KC VSE

21:30 (12:17)

Veszprém, 150 néző. Vezette: Baranyai Norbert, Baranyai Zsolt.

Veszprém: Koncz - Végh, Vasvári Á. 5, Kovács Gy., Vasvári G. 1, Füleki 2, Márkus 1. Csere: Csíki, Szász (kapusok), Lovas 1, Szobol 8 (3), Bonyhádi 3, Bándi. Edző: Éles József.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4.

A Dabas villámrajtot vett (3:0), ám a 12. percben már egyenlő volt az állás (6:6). Jól tartotta magát a VKKFT a
listavezetővel szemben, nem tűnt megilletődöttnek a tartalékos hazai együttes (10:11).

Szünet után megpróbált felzárkózni a VKKFT, a 13 perc alatt négy gólt szerző Szobol vezérletével 18:21-re alakult az állás, azonban tempót váltott a Dabas, és egy 8:1-es rohanással el is döntötte a két pont sorsát (19:29).

Éles József: - Óriási bajban vagyunk, mert amíg a támadójátékunk nem működik rendesen, amíg nem tudunk 25-28 gólt szerezni, addig nem tudunk meccseket nyerni. Jelen pillanatban nem látom a kiutat sem. Sajnos a
sérülések teljesen behatárolnak bennünket. Az indításaink gyengék, a sérült játékosok nagyon hiányoznak, várhatóan januárban, amikor visszatérnek, tudunk majd magunkra találni.

BKSE U23-Csurgó U23

26:24 (11:14)

Balatonfüred, 250 néző. V.: Paska, Vastag. BKSE U23: Andó - DÉBER 7, Má-thé, NÉMETH A. 7/1, Szöllősi, Horváth 3, Szilágyi 1. Csere: Kiss (kapus), Orbán B., Varga, Vékony, ORBÁN Á. 2, Kis D., Szűcs, Sinkovits 2, Nemes 4. Edző: Kárpáti Krisztián.

Hétméteresek: 1/1, ill. -.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Ugyan a Füred kezdett jobban (4:3), ám a félidő derekához érve már a vendégek vezettek (6:8). Persze ezzel nem ért véget a fordulatok sora, a 18. percben már 10:8 volt ide, de a félidő vége a Csurgónak sikerült jobban. Szünet után
a 34. percben még hárommal ment a vendégegyüttes, azonban a következő öt percben a fürediek visszaszerezték a vezetést (17:16).

A hajrához 22:23-as csurgói előnnyel érkeztünk, azonban Kárpáti Krisztián tanítványai remek hajrával, a nézőkre sokszor a frászt hozva, kiharcolták az idény első győzelmét.

Telekom U-23-
Alba MÁV Előre

33:30 (14:18)

Veszprém, 150 néző. V.: Sándor, Szabó. Telekom U-23: Szél - Szakály 9, Huber, Kristóf 3, Süle 3, Szeitl 5, Hári 3. Csere: Blázsovics (kapus), Forgács. Dávid 1, Ernyei 1, Vass 8 (8). Edző: Rapatyi Tamás.

Hétméteresek: 9/8, ill. 2/2. Kiállítások: 16, ill. 14 perc.

Nem kezdett túl jól a Telekom U-23, lassan szőtte támadásait, és a védekezés sem állt össze. A vendégek így a félidő végére tetemes differenciát harcoltak ki. Szünet után nagyot fordult a kocka, a házigazda rendkívül hatékony kézilabdával rukkolt elő. A nagy szívvel küzdő vendéglátók - főként a gyors indításoknak és jobb erőnlé-tüknek köszönhetően - teljesen megérdemelten szerezték meg szezonbeli első győzelmüket.

Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!