2016.10.11. 13:28

Futsal: az újonc ellen nyert először a HVSE

Győr - Az NB I-es futsalbajnokság 4. fordulójában az újonc Bőny vendégeként megszerezte első győzelmét a Swietelsky-Haladás VSE.

Tóth Gábor

Bőny-Szavill Consulting-Swietelsky-Haladás VSE 4-6 (2-1). - Győr, 200 néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Zimonyi, Moldván (Imrő).

Bőny: LAUKÓ - Bieder G., Nagy B., Nagy M., Pinczés. Csere: Szabó, Bieder T., Balogh, Hajnal, Tóth F., Namuquita, Zobák, BOGYÓ. Edző: Kénoszt Ferenc.

HVSE: Matyi - HAJMÁSI, Hegyesi, VIDÁK, Bencsik. Csere: Gyimesi (kapus), Tóth M., Rácz, Németh E., Lódi, GYURCSÁNYI, Sipos G., Halmos M., HORVÁTH P. Játékos-edző: Lódi Tamás.

Németh Péter három gólja nagyon kellett a győzelemhez Fotós: Unger Tamás

Gól: Bogyó 2 (8., 35.), Nagy B. (9.), Balogh (40.), ill. Horváth P. 3 (8., 29., 32.), Gyurcsányi 2 (26., 29.), Balogh (37., öngól).

A győzelmi kényszerben lévő szombathelyi csapat görcsös játékkal kezdett. Ment előre, dolgozott ki helyzeteket, de a házigazda került előnybe (9. perc: 2-1). Nagyon sok helyzezet elpuskázot a Haladás, többek között egy büntetőt is kimaradt. Fordulás után viszont rendezte sorait a zöld-fehér gárda, sokkal gördülékenyebben, gyorsabban, pontosabban futsalozott, aminek meg is lett az eredménye: fordított és korán eldöntötte a meccset (32. perc: 2-5). A hajrában így a fiatal játékosok is lehetőséget kaptak.

Lódi Tamás: - Végre megtört a jég, megszereztük első győzelmünket - remélem lassan elindulunk felfelé a tabellán. Sok időnk azonban nincs ünnepelni, hiszen hétfőn jön a Berettyó, majd csütörtökön tévés meccset játszunk a Veszprém vendégeként. Megyünk, dolgozunk tovább!