2016.10.12. 08:45

Soha ennyien nem úsztak még

Mór - A XIV. Ezerjó Kupa Országos Úszóversenyen 26 egyesület 550 versenyzője ugrott medencébe Móron.

Ferencz Balázs

A kétnapos móri Ezerjó Kupára összesen 2200 nevezés érkezett. A versenyt Fenyves Péter Mór város polgármestere nyitotta meg, majd a viadalon egy korosztályos országos csúcs is született Krausz Ernő móri úszó jóvoltából 100 méteres mellúszásban. Mór Város Önkormányzatának különdíját, a legeredményesebb hazai női és férfi úszónak járó elismerést Remport Dorka és Krausz Ernő kapták. Az Ezerjó Kupa csapatversenyét az Egri Úszó Klub nyerte, elhódítva a vándorserleget. Második helyen az FTC, harmadikként a Dunaferr SE végzett, a Móri ÚE a 7. helyen zárt.

A legeredményesebb móri úszók: Remport Dorka, Krausz Ernő (Fotó: MÚSZE)

A móriak eredményei:

Remport Csanád 2007 - 2. hely: 50 mell, 50 pillangó, 50 gyors, 100 vegyes. 3. hely: 50 hát
Varga Virág 2009 - 2. hely: 50 pillangó, 3. hely: 50 mell.
Baumann Marcell 2006 - 3. hely: 100 mell, 100 gyors.
Remport Dorka 2005 - 2. hely: 100 pillanó, 200 vegyes, 3. hely: 100 mell.
Wágner Csenge 2004 - 2. hely: 100 mell.
Krausz Ernő 2004 - 1. hely: 100 mell, 200 vegyes, 200 mell, 3. hely: 100 pillangó, 200 gyors.
Leitner Zsófia 2000 - 1. hely: 100 mell, 2. hely: 100 pillangó, 200 mell
Rubint Dorka 1998 - 3. hely: 200 mell, 100 mell.

A Móri Úszó egyesület versenyzői a klub történetének legeredményesebb Ezerjó Kupáját zárták. Összesen négy aranyérmet, 10 ezüstmedált, és 9 bronzérmet szereztek a móri úszók. Az egyesület versenyzői legközelebb Németországban úsznak.