Fontos pontok idegenből - Megérdemelten nyert a DPASE

SZENTLŐRINC Az NB III Közép csoportjának második fordulójában idegenben szerzett három pontot szombaton a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata.

1-2 (0-1)

Szentlőrinc SE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kubicsek Máté (Vörös, Rózsás).

Szentlőrinc SE: Ambrusics - Németh M., Zelenyánszki, Havasi, Hampuk, Fenyvesi (Tóth A. az 57. p.), Királyházi (Vágner a 71. p.), Virág (Bodor a 46. p.), Maye, Dudás, Bodor. Vezetőedző: Turi Zsolt.

Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Zvara, Csendes, Farkas V., Karacs, Király B., Barna Zs., Sándor T. (Dorogi R. a 78. p.), Csehi T. (Ferencz a 94. p.), Tóth T. (Jerzsabek a 84. p.), Szepessy R. Vezetőedző: Dobos Barna.

A mérkőzés elején mindkét csapat elsősorban a biztonságos védekezésre fektette a hangsúlyt, így a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A huszonkettedik percben azonban Zvara Dávid átadását követően Tóth Tibor volt eredményes (0-1). A fordulás után hamar növelték előnyüket az újvárosiak. A ötvenhetedik percben Csendes Péter beadására remekül érkezett Szepessy Róbert, és a kapuba fejelt (0-2). A házigazdák Dudás Dániel révén egy erősen vitatható tizenegyesből szépítettek (1-2).

A második vendégtalálatot Szepessy Róbert szerezte Fotó: Ady Géza

Dobos Barna: - Nehéz meccsre számítottunk, ami be is igazolódott. Egy labdaszerzést követően megérdemelten szereztük meg a vezetést, ám a játékrész félidejének hajrájában kisebb nyomás alá kerültünk, amit sikerült átvészelnünk. A szünet után sorozatban alakítottuk ki helyzeteinket, amelyekből egyet sikerült is értékesíteni. Ezt követően sokat kockáztatott a Szentlőrinc, és szépített is. A hajrában azonban masszívak maradtunk, megérdemelten nyertünk.

A forduló további eredményei: Paksi FC II - FC Dabas 2-1, Iváncsa - Duna Aszfalt TVSE 0-2, Szekszárdi - Rákosmente KSK 2-1, Hódmezővásárhelyi - Makó-Foci Kft. 2-2, Vecsés - Mórahalom 0-0, Budapest Honvéd II - SZEOL SC 0-1, Pécsi MFC - Kozármisleny 3-0.

1. SZEOL SC 2 2 0 0 3 - 1 6

2. Duna Aszfalt VSE 2 1 1 0 4 - 2 4

3. Szekszárdi UFC 2 1 1 0 4 - 3 4

4. Dunaújváros 2 1 1 0 3 - 2 4

5. Paksi FC II 2 1 1 0 3 - 2 4

6. PMFC 2 1 0 1 4 - 2 3

7. Rákosmente KSK 2 1 0 1 3 - 2 3

8. Kozármisleny FC 2 1 0 1 2 - 3 3