2017.08.22. 16:20

Két bronzmedália - Csanádi Jánosné mellúszásban indult a masters vb-n

A magyar sportolók összesen 121 érmet szereztek a masters vizes világbajnokságon. Ebből két bronzérem jutott a gyulafirátóti Csanádi Jánosnénak.

B. Virág Rita

Minden idők legjobb FINA Masters világbajnokágán az öt diszciplínában a magyar sportolók 42 arany-, 44 ezüst-, és 35 bronzérmet szereztek. A magyar masters sportolók így összesen 121 érmes helyezéssel zárták a balatonfüredi és budapesti versenyeket.

Csanádi Jánosné nyílt vízen is ragyogóan teljesített
Fotó: Horváth G.

A gyulafirátóti Csanádi Jánosné Tóth Magdolna már a nyílt vízi úszásban is jeleskedett, a füredi viadalon a három kilométeres távon a hatodik lett, majd a medencés versenyeken 100 és 200 méteres mellúszásban állt rajtköre a 65-69 évesek között.

Az úszó mindkét számban remekül teljesített, hiszen kétszer is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.