2017.08.27. 19:05

Megyei I.: Mozgalmas, és gólgazdag forduló volt, a Martonvásár és az Ercsi gólparádéjával

FEJÉR MEGYE A 3. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában. Már csak két veretlen van!

Káldor András

Lajoskomárom-Tordas 3-1 (1-0)

Lajoskomárom, 130 néző

Vezette: Schweighardt R.

Lajoskomárom: Sári - Falvai, Nyári, Nyul, Berta - Posta, Czéhmeiszter, Gergő (Dobai), Nyitrai - Borbás, Fodor M. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Tordas: Szabó B. - Udvaros (Szép), Hadnagy, Kun, Hermann (Szabó T.) - Kőszegi, Vörös F., Gergely, Berki - Kiss S. (Balassa), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Fodor M. (24., 47., 76.), illetve Kun (48.)

Jók: Fodor M. (a mezőny legjobbja, az egész csapat, illetve Vörös F., Kun

A harmadik Magyar Kupa győzelmet, és a 25 év utáni MLSZ főtáblára jutást követően, az első hazai bajnoki sikerére készült a sérülésekkel tűzdelt hazai csapat. A 24. percben Posta Levente indította jó ütemben Fodor Mártont, aki lefutotta a vendégek védelmét és a kimozduló kapus mellett helyezett a kapu közepébe. 1-0. A 47. percben ismétlődött az előző jelenet Fodor M. ezúttal is gyors, és pontos volt. 2-0. Egy perc múlva az első lehetőségét kihasználta a vendégcsapat, a balra kihúzódó Kun Bálint 8 méterről lőtt a hosszú sarokba. 2-1. Felváltva forogtak veszélybe a kapuk, a 76 percben ismét Fodor M. kapott jó labdát, ezúttal kinn álló tordasi kapus, Szabó Béla fölött vágta a 18 méterről a léc alá a labdát. 3-1.

Ercsi Kinizsi-Baracs 6-0 (2-0)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Gróf, Lak, Ivacs - Rebők, Nagy R. (Mónus), Hosszú P., Kovács P. (Kondreska) - Szalánczi (Rapai), Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Baracs: Pék - Fülöp (Rezes), Prókai, Szurma (Juhász F.), Bartók - Horváth D., Éliás, Bozoki, Szili Sz. - Balogh D. (Nagy D.), Varga T. (Juhász J.). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Lak (54., 56.), Varga T. (4., öngól), Szalánczi (43.), Kovács P. (66.), Hosszú P. (77.)

Jók: Ivacs, Lak, Rebők, illetve Éliás

A 4. percben Varga Tamás Zoltán öngóljával szerezte meg a vezetést a Kinizsi. 1-0. Majd a vendégek kétszer is helyzetbe kerültek, de a 43. percben Szalánczi Gergő növelte az Ercsi előnyét, egy szöglet után. 2-0. Gyengébb teljesítményt nyújtottak az első félidőben a hazaiak, nem úgy a másodikban, amikor óriási fölénybe kerültek a széteső ellenfelükkel szemben. Jöttek a helyzetek futószalagon, előbb Lak Imre lőtt két szépségdíjas gólt (4-0), majd Kovács Péter fejelte be Rebők Imre mintaszerű beadását. 5-0. A végeredményt Hosszú Péter állította be, aki egy szöglet után fejelt a felső sarokba. 6-0.

Enying-Bicske 2-5 (1-3)

Enying, 200 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Enying: Molnár B. - Kovács L., Simon M., Kalló, Báles - Szili B., Harangozó (Gál M.), Bogár, Paluska - Rados (Boda), Molnár L. (Szőke). Vezetőedző: Vas Tibor

Bicske: Milinte - Máj (Bencze), Dukon (Móri), Sötét, Tornyai T. - Köntös (Klinger), Facskó, Molnár V., Godslove - Katona, Peinlich (Németh E.). Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Paluska (4., 63.), illetve Tornyai T. (21., 24.), Godslove (45.), Molnár V. (68.), Németh E. (85.)

Jók: Kovács L., Szili B., Paluska, illetve Tornyai T., Molnár V.

A 4. percben egy rövid hazagurításra csapott le Paluska Krisztián, a labdát megszerezve lőtt előbb a kapusba aztán a hálóba. 1-0. A 21. percben egy bal oldali indítást követően Tornyai Tamás nagy erővel lőtt a hosszú sarokba 1-1. A 24. percben Tornyai T. 20 méterről, nagyszerűen ívelte a labdát a kapuba 1-2. A 45. percben egy baloldali beadásból Egejuru Ukwuoma Godslove fejelt a hálóba. 1-3.

A 63. percben Paluska egyedül iramodott meg a bal szélen és szorongatott helyzetben, éles szögből vágta a labdát a léc alá 2-3. A 68. percben egy beadást követően Molnár Viktor fejelt magasan a hosszú sarokba. 2-4. A 85. percben egy kényszerítőt követően Németh Erik gurított a kapuba, és állította be a végeredményt. 2-5.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Mezőfalva 2-1 (2-0)

Agárd,100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Fodor G., Kocsis D., Oláh (Burucz), Berndt (Tóth B.) - Ihász, Balogh Á., Somogyi T. (Balogh P.), Klauz - Hanák, Sowunmi A. (Bogács). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Szabó E., Móricz, Velez (Balogh D.) - Csányi, Sági R., Erős, Mekota - Bozoki, Bartus (Szabó G.). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Berndt (3.), Balogh Á. (22.), illetve Móricz (56.)

Jók: Heim, Ihász, illetve Velez

Az első félidőben kiüthette volna ellenfelét a Gárdony, de csak kétszer vették be Papp Martin kapuját. A 3. percben Sowunmi Attila elfutását követően pontosan tálalt Berndt András elé, akinek csak el kellett gurítania a kapus mellett a labdát. 1-0. Támadásban maradtak a vendéglátók, többször vitték egyedül Pappra a labdát, de ezeket a lehetőségeket kihagyták. Majd a 22. percben Balogh Ádámot ugratták ki egy jó átadással, aki eltolta védője mellett, majd rávezette a kapusra, és a bal alsó sarokba helyezett. 2-0. A szünet után visszaesett a Gárdony teljesítménye, és az 56. percben egy hibát kihasználva Móricz Csaba büntetője után szépített. 1-2. A folytatásban sorra ívelték fel a labdákat a vendégek Heim Attila kapuja elé, és a hálóőr bravúrjai kellettek ahhoz, hogy ne vigyenek el pontot.

Martonvásár-Polgárdi 10-2 (3-2)

Martonvásár, 130 néző

Vezette: Wittner József

Martonvásár: Végh - Hernádi, Radics (Telek), Berczi, Kanyó - Magyar B. (Vörös F.), Kovács D. (Cziklin), Kővári F., Szilágyi R. - Sinan, Tokodi (Kádár). Vezetőedző: Patkós Csaba

Polgárdi: Berta - Petrovics (Kókány), Spánitz A. (Fadgyas), Szabó B., Cseh (Schultz) - Tóth V., Farkas D., Tóth P., Holka - Egerszegi, Somogyi E. (Farádi). Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Sinan (15., 29., 74.), Kovács D. (55., 56.), Szabó B. (1., öngól), Cziklin (64.), Radics (79.), Vörös F. (84,), Kádár (86.),illetve Cseh (13.), Somogyi E. (40.)

Jók: az egész csapat, illetve Cseh, Farkas D.

Az 1. percben Magyar Balázs ugratta ki Tokodi Sándort, akinek lövését még hárította Berta Ádám, de a kipattanó labdát a menteni akaró Szabó Benjamin saját kapujába lőtte. 1-0. A 11. percben Kanyó Richárdnak a 16-oson belül a kezére lőtték a labdát, a megítélt büntetőt Cseh Ádám magabiztosan értékesítette.1-1. A 14. percben Magyar B. indította Hacioglu Sinant, aki 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 2-1. A 28. percben Kovács Dániel pörgette a labdát Sinan elé, aki a kifutó kapus alatt 10 méterről talált a hálóba. 3-1. A 40. percben egy szögletet Somogyi Ernő fejelt a bal felsőbe. 3-2. Az 53. percben Magyar B. és Kovács D. kényszerítőzött a 16-oson belül, utóbbi 5 méterről lőtt a kapuba. 4-2. Az 56. percben Kovácsnak készítették le a labdát, akinek 20 méteres lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba. 5-2. A 64. percben Sinan a jobb oldalon félpályáról indulva, faképnél hagyta a vendégvédőket, és Cziklin Rolandot hozta kihagyhatatlan helyzetbe. 6-2. A 74. percben Sinán bolondította meg védőjét, éles szögből kilőtte a jobb alsót. 7-2. A 79. percben Radics Ádám 20 méteres lövése kötött ki a hálóban. 8-2. A 84. percben Kővári Ferenc harcolt meg egy labdáért a 16-oson belül, passzából Vörös Ferenc lőtt újabb gólt. 9-2. A 85. percben Kádár József kapott remek labdát, és egy átvétel után a kapu bal oldalába lőtt 16 méterről. 10-2.

Mór-Sárosd 3-3 (1-2)

Mór, 150 néző

Vezette: Magyar János

Mór: Zelizi - Handl, Végvári, Szabó B. (Ács), Kaszás - Véninger, Kállai (Joó), Szekeres (Osgyán), Tar - Mayer, Meggyes (Radács). Vezetőedző: Németh Bálint

Sárosd: Rauf T. - Dvéri Zs. (Ladányi), Truszek (Imre G.), Somogyi Sz., Szurovcsják L. (Meszlényi) - Killer M., Rottmann (Kargl), Kosaras, Vajda (Arany) - Kovács Á., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Mayer (21., 53.), Tar B. (82.), illetve Szurovcsják L. (33., 77.), Killer M. (45.)

Jók: Mayer, Tar B., illetve Szurovcsák L., Killer M.

A 21. percben Mayer Dávid egyéni akcióból talált be. 1-0. A 33. percben Szurovcsák László spiccel kilőtte a bal alsó sarkot. 1-1. A 45. percben Meggyes Dávid szabálytalankodott a 16-oson belül, a 11-est Killer Máté értékesítette. 1-2. Az 53. percben Szabó Bence lecsorgó kapu elé lőtt labdáját Mayer lőtte be. 2-2. A 77. percben Szurovcsják L. közeli lövéssel talált be. 2-3. A 82. percben büntetőből Tar Bálint állította be a végeredményt. 3-3.