2017.08.27. 19:05

Az újonc fehérvári csapat a Sárbogárd elleni próbát is kiállta, és továbbra is veretlenül áll a bajnokságban

SZÉKESFEHÉRVÁR Az Ikarus-Maroshegy jól használta ki lehetőségeit a Sárbogárd elleni, immár rangadónak számító összecsapáson.

Káldor András

Ikarus-Maroshegy-Sárbogárd 3-0 (1-0)

Székesfehérvár, 150 néző

Vezette: Rózsa Ádám

Ikarus-Maroshegy: Matócza - Kummer, Horváth Zs. (Szarka), Jámbor, Dopuda (Skultéti L.) - Tóth R., Bencze, Farkas G. (Gelencsér), Léki - Szente (Kovács L.), Pongrácz. Edzők: Pongrácz Gábor és Gelencsér Tibor

Sárbogárd: Bernáth - Németh K. (Gulyás-Kovács), Gráczer Bence, Nagy Á., Hegedűs Gy.- Gráczer Bálint (Boros), Tóth Zs., Bezerédi, Gráczer G. - Laták, Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Pongrácz (42.), Bencze (79.), Kovács L. (89.)

Jók: Matócza, Bencze, Pongrácz, Kummer, illetve Tóth Zs., Bezerédi

Az első hazai helyzetre a 27. percig kellett várni, Dopuda Igor kiszorított helyzetből lőtt, ám lövése elkerülte a kaput. A 40. percben Bencze János 30 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A félidő vége előtt nagyon nyomott a hazai csapat, 42.percben Kummer Máté beívelésére Pongrácz Gábor érkezett remekül és a kapus mozgásával ellentétesen a hosszú sarokba bólintotta a labdát. 1-0. A második félidő első felében aztán kissé bent ragadtak a hazaiak, a Sárbogárd dominált. A 77. percben egy hosszúra átszálló beadás a védők feje felett is átment,í gy kerülhettek helyzetbe a vendégek,azonban Matócza Dániel sokadig bravúrját mutatta be. A 79. percben Horváth Zsolt nagyszerű meglátással indította Kummer Mátét a jobb oldalon, aki kiválóan tálalt az érkező Bencze elé, aki közelről nem hibázott. 2-0. A 89. percben egy jobb oldali szögletet követően Kovács Levente először még a kapufára fejelte a labdát, majd a kipattanót szerencsés körülmények között a hálóba passzolta, ezzel lezárva a mérkőzést, és kialakítva a 3-0-ás végeredményt.

1 .Ercsi Kinizsi 3 3 0 0 11- 3 9

2. Ikaurs-Maroshegy 3 3 0 0 8 -3 9

3. Mór 3 2 1 0 11 -4 7

4. Bicske 3 2 1 0 7- 2 7

5. Martonvásár 3 2 0 1 14- 7 6

6. Sárbogárd 3 2 0 1 8- 4 6

7. Gárdony-Agárd 3 2 0 1 6- 5 6

8. Lajoskomárom 3 1 1 1 4- 6 4