2017.08.29. 16:40

Zalai atlétasikerek az ifjúsági és junior Szuper Liga döntőjében

BUDAPEST A nyári szünetet követően beindult az őszi atlétikai szezon, méghozzá egy fontos eseménnyel. Az MTK Atlétikai Centrumban rendezte a Magyar Atlétikai Szövetség a felmenő rendszerű Szuper Liga döntőjét. Ezen a hétvégén az ifjúságiak (16-17 évesek) és a juniorok (18-19 évesek) döntötték el az érmek sorsát.

Kerkai Attila

Örvendetes módon a Zalaszám Zalaegerszegi Atlétikai Club 11 versenyzője is bejutott a döntőbe, hiszen a korábbi versenyeken lehetett jogot szerezni az indulásra. Az ifjúságiaknál Dienes Mátyás remekelt, aki az első versenynapon 11,39 mp-es idővel megnyerte a 100 m-es síkfutást, majd vasárnap 200 m-en megismételte első napi győzelmét (23,25 mp).

Máté Tamás

Edzője: Kámán Ferenc. A rövidtávfutók közül Nagy Pálma nyert egy nagyszerű ezüstérmet 100 m-en 12,98 mp-es idővel (edző: Kámán Ferenc). Zsoldos Viktória egyéni csúcsokkal 4. és 5. helyezést ért el súlylökésben, illetve diszkoszvetésben. Németh Benedek 110 m gáton, Varga Panna Diána pedig 100 m-en lett negyedik.

Dienes Mátyás

A Zalaszám ZAC juniorjai pedig nyolc érmet szállítottak. Veiland Violetta lassan megtalálja tavaszi önmagát, amikor egyéni csúcsokat ért el. A súlylökést 14,57 cm-rel megnyerte, a diszkoszt pedig 39,67 m-ig vetette, amivel ezüstérmet nyert. Takács Dóra a diszkoszvetők versenyszámát épp klubtársa előtt nyerte meg 44,28 m-es eredménnyel, a súlylökésben pedig bronzérmes lett 11,96 m-rel. Mindkettejük edzője Bognár Szabolcs. Ott Benjamin két ezüstérmet szerzett, előbb 1500 m-en 4:10,25 perccel, 800 m-en pedig 1:56,30 perccel lett második Góczán István edző tanítványa. A női 100 m-es síkfutás féltávjánál Csóti Jusztina megsérült, ám célba ért 12,28 mp-es idővel, ami a 2. helyezéshez volt elegendő. Edző: Csikós József. Baki Barnabás is a két legrövidebb futószámban állt rajthoz: 100 m-en 11,28 mp-el harmadik, 200 m-en 22,70 mp-es idővel 4. lett Kámán Ferenc tanítványa. A fiú diszkoszvetők versenyében csípett el egy 6. helyezést Vekas Martin.

Takács Dóra

A Zalaszám ZAC atlétái összesen tehát 4 arany-, 5 ezüst- és 2 bronzéremmel zártak.

Veiland Violetta

Végül, de egyáltalán nem utolsósorban a Keszthelyi VDSE szerepléséről, hiszen a Balaton-partiaknak is jutott két elsőség. A KVDSE nem tudott olyan népes csapatot felvonultatni, mint a ZAC, viszont idei szereplésével Máté Tamásnak ott volt a helye a legjobbak között. A junior Eb-n döntős és 200 méteren 8. helyezett sprinter a junior Szuper Liga fináléjában 100 méteren 10,76-tal, 200 m-en pedig 21,51 mp-cel magabiztosan győzött. Csikós József edző tanítványa a hét végén a felnőtt Szuper Liga-döntőben is indul, ahogy az egerszegi fiatalok közül is többen.

Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!