2017.08.31. 18:45

Péteri Niké külföldön rótta a kilométereket, dobogós helyen végzett

A Szingó Balton Team kerékpárosai az elmúlt hetekben külföldi versenyeken rótták a kilométereket.

Ferencz Balázs

Balogh András két hétvégét is a határokon túl töltött, először a KSI-nél kölcsönben Olaszországban állt rajthoz, ahol az első szakaszon bukott, a második szakaszt pedig félbeszakították a hegyi befutó előtt egy vihar miatt. Egy másik megmérettetésen a magyar válogatottat erősítette Belgrádban.

Péteri Niké (j) Fotó: Szingó

Az első szakaszon egy sok szintet tartalmazó 6 km-es körpályán kellett 13 kört teljesíteni, itt Balogh a 13. lett. Másnap a csapattaktikának megfelelően az összetettben 3. helyen álló Orosz Gergőnek segített a teljes magyar csapat, köztük András is. Mindeközben Péteri Niké két számban is dobogóra állhatott a Szlovák Kupán. A báni kritérium versenyen a szlovák bajnok mögött a második helyet szerezte meg, majd Aranyosd mellett egy 21 kilométeres, 300 méter szintkülönbséget is magába foglaló kört kellett többször is megtekerni. Péteri Niké itt harmadik lett.