2017.09.03. 17:01

Már a második vereség idegenben - Nem az Andráshida napja volt

DUNAHARASZTI /ZALAEGERSZEG A labdarúgó NB III Nyugati-csoportjának 4. fordulójában a Duna partján vendégszerepelt a Tarr Andráshida. A zalai együttes második vereségét szenvedte el idegenben.

Gergály György

Dunaharaszti MTK-Tarr Andráshida 3-0 (1-0)

Dunaharaszti, 200 néző. Jv.: Kulcsár.

Andráshida: Horváth M. - Marsai, Simonfalvi, Balla, Kalamár - Szabó(Szegleti), Major, Ferencz(Tóth L.), Varga - Bíró(Horváth D.), Vittman. Edző: Dobos Sándor.

Gólszerzők: Rusvay (2, a másodikat 11-esből), Mendebaban.

Vittman Ádám (fehérben) és társai ezúttal hiába igyekeztek, nem sikerült pontot szerezniük Fotó: Pezzetta Umberto

A még nyeretlen hazaiak ellen az első harminc percben jól tartotta magát a vendégcsapat. A hazaiak vezető gólja után sem roppantak össze a zalaiak, ám az is igaz, hogy kevés veszélyt jelentettek a kapura. Küzdött az Andráshida, de nem játszott jól, így nem került helyzetbe. Szünet után tovább folytatódott a két 16-os közötti, kevés helyzetet hozó játék. A félidő közepén, egy véleményes 11-es után gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A zalaiakat megfogta az újabb találat, és a hajrában egy lesgyanús találattal újabb hazai gól született.

A mérkőzés nem a hazaiak biztos győzelmét ígérte, hiszen a Duna-partiak eddig még nem nyertek mérkőzést, így kicsit érthetetlen volt a zalaiak gyenge játéka. A házigazdák a kapuk előtt határozottabbak voltak, megérdemelt a győzelmük.

Dobos Sándor: Nem játszottunk jól, igaz, a vereségünkbe külső körülmények is belejátszottak, ám megérdemelten nyert a Dunaharaszti.

A forduló további eredményei: Érd-III. ker. TVE 2-2, Csorna-Csepel 1-0, Gyirmót II-Veszprém 1-3, Videoton II-Pénzügyőr 4-0, Puskás II-Ajka 1-1, BKV Előre-THSE-Szabadkikötő 3-1, Pápa-Kaposvár 2-3.

1. Érd 4 3 1 0 11 - 4 10

2. Kaposvár 4 3 1 0 8 - 3 10

3. Videoton II 4 3 0 1 8 - 3 9

4. THSE 4 3 0 1 6 - 5 9

5. III. Ker. TVE 4 2 2 0 8 - 6 8

6. Ajka 4 2 1 1 8 - 4 7

7. Puskás FC II 4 2 1 1 4 - 2 7

8. Csepel 4 2 0 2 6 - 3 6