2017.09.03. 19:30

Megye I: Még feljebb kapcsolt a Kinizsi

FEJÉR MEGYE A 4. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában. Ismét rendkívül eredményesek voltak a csapatok.

Káldor András

Sárbogárd-Ercsi Kinizsi 1-2 (1-0)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Sárbogárd: Bernáth I. - Nagy Á., Hegedűs Gy., Gráczer Bálint, Gulyás-Kovács - Bezerédi, Gráczer G., Laták, Horváth Á. (Krajcsovics) - Gráczer Bence, Tóth Zs. Vezetőedző: Gracza Tibor

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Gróf, Lak, Rapai - Ivacs, Rebők (Nagy R.), Hosszú P., Kovács P. (Kondreska) - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Bezerédi (25.), illetve Hosszú P. (71., 92.)

Jók: senki, illetve Hosszú P.

A mérkőzés előtt csendes nyári eső lehűtötte a levegőt, így ideális fociidőben kezdődhetett a találkozó. Az első percek tapogatózó játéka után hazai fölény alakult ki. A 25. percben Horváth Ádám nagyszerű indításával Bezerédi Ádám kilépett a bal oldali védelem mellett és 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. A gól után a vendégek egyszerű játékkal, előre ívelt labdákkal többször zavarba hozták a bogárdi védelmet. A pontrúgásaik után többször veszélybe került a kapu, a háló azonban érintetlen maradt. A második játékrészben az Ercsi csapata labdabirtoklásban ellenfele fölé nőtt és jobbára előreívelt labdákkal operált . A 71. percben egy, a bal oldalról elvégzett szögletet a rövid oldalra befutó Hosszú Péter a bal alsó sarokba csúsztatott.1-1. A gól után a hazaiak erőtlen kísérleteit az Ercsi védelme könnyűszerrel hárította. Már mindkét csapat elkönyvelte az egy-egy pontot, amikor a 92. percben szögletrúgást végezhetett el az Ercsi. A beívelt labdát a kapu előteréből egy hazai védő kifejelte, a kaputól 22 méterre álló Hosszúhoz került a labda, aki kilőtte a kapu bal oldalát. 1-2.

Lajoskomárom-Bicske

0-4 (0-3)

Lajoskomárom, 180 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Lajoskomárom: Sári - Nyári, Nyitrai, Berta (Szabó Z.), Vadászi - Posta, Gergő, Falvai, Czéhmeiszter - Fodor M., Nyul. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Bicske: Milinte - Köntös (Bencze M.), Sötét, Tornyai T., Németh E. - Móri (Cserkuti), Facskó (Klinger), Molnár V., Godslove (Peinlich) - Katona (Lengyel), Burucz. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Burucz (7.), Godslove (12.), Köntös (28.), Németh E. (67.)

Jók: Falvai, Posta ill. Milinte, Móri, Katona, Köntös

A mérkőzés előtt Csulik György szakosztályvezetőt köszöntöttek, abból az alkalomból, hogy Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzata augusztus 20-án Díszpolgári kitüntetéssel ismerte el a sport területén végzett társadalmi szerepvállalását. A 7. percben egy bal oldali bicskei szögletet röviden öklözött ki Sári Márk, és Burucz Barna 3 lépésről fejelt a léc alá. 0-1. A12. percben a kiugró Egejuru Goldslove Ukwuoma mindenkit kicselezve növelte a vendégek előnyét. 0-2. Lassan éledeztek a hazaiak, 14. percben Fodor Márton 18 méteres lövését bravúrral hárította Milinte Árpád. A 28. percben Köntös Dániel 25 méterről, ballal védhetetlen gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 0-3. A 67. percben Molnár Viktor jobb oldali szabadrúgása kipattant a felső lécről, és Németh Erik közelről fejelhetett a hálóba. 0-4. A hajrában szépíthettek volna a hazaiak, azonban Posta Levente, majd Vadászi Bence helyzeténél is résen volt Milinte.

Polgárdi-Mezőfalva

3-3 (1-2)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Polgárdi: Berta - Somogyi E. (Petrovics), Spánitz A. (Farádi), Csrepka Máté, Csizmadia G. - Szabó B., Farkas D., Kókány (Borostyán), Tóth P. - Holka, Csrepka Márton. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Mezőfalva: Papp M. - Balázs (Szabó G.), Szabó E., Móricz (Balogh D.), Sági J. - Sági R. (Kovács A.), Erős (Csányi), Mekota, Bozoki - Vörös B., Oroszi. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Somogyi (12.), Tóth P. (88.), Szabó B. (90.), illetve Oroszi (17., 27., 60.)

Jók: Holka, Farkas D., Tóth P., illetve Oroszi

A 12. percben Holka Szilárd beadásából Somogyi Ernő talált a vendégek hálójába. 1-0. Nem tartott sokáig a hazaiak öröme, a 17. percben Oroszi László lövésével egyenlített a Mezőfalva. 1-1. Továbbra is a vendégek irányították a meccset, és a 27. percben Oroszi bombagólja már a vezetést jelentette számukra. 1-2. A 60. percben a kijátszották a Polgárdi védelmét, és Oroszi megszerezte a harmadik gólját. 1-3. Az utolsó tíz percben feltámadtak a vendéglátók, a 88. percben Tóth Péter egy kapu előtti kavarodásból labdát szerzett, és betalált. 2-3. A 90. percben, pedig egy megpattanó labdából Szabó Benjamin egyenlített. 3-3.

Záporoztak a lövések Szabó Béla kapujára, a Tordas hálóőre nem unatkozott az Ikarus ellen
Fotó: Kricskovics Antal

Enying-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-6 (2-4)

Enying, 150 néző

Vezette: Wittner József

Enying: Molnár B. - Kovács L., Simon M. (Gál M.), Kalló, Szili B. (Gergics) - Bogár (Rados), Harangozó (Boda), Paluska, Molnár L. (Papp G.) - Spergli, Báles. Vezetőedző: Vas Tibor

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Rodenbücher (Oláh), Kocsis D., Fodor G., Balogh Á. - Berndt (Fukász), Nagy Á. (Ambrus), Ihász, Tóth B. (Somogyi T.) - Klauz (Bernáth), Hanák. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kovács L. (1., 28.), Paluska (47.), illetve Berndt (12., 30., 83.), Balogh Á. (45., 72.), Ihász (22.)

Jók: Kovács L, Paluska, Molnár K., illetve Berndt, Balogh Á., Kocsis D.

A 2. percben Szili Balázs szöglettel felérő bedobásából a lecsorgó labdát Kovács László lőtte a hosszú sarokba. 1-0. A 10. percben egy szögletrúgást követően Berndt Andrást hagyták üresen a védők aki higgadtan lőtt a hálóba. 1-1. A 20. percben Ihász Patrik megpattanó lövését Molnár Bence már nem tudta kitolni. 1-2. A 28. percben egy nagy bedobást követő lecsorgó labdát ismét Kovács L. kotorta a vendégek hálójába. 2-2. A 30. percben Berndt lógott meg egy indítással, gurítása felpattant Molnár kapus előtt, így az a testéről került a kapuba. 2-3. A 45. percben Szili B. 16-oson belüli szerelése volt szabálytalan, a büntetőt Balogh Ádám értékesítette. 2-4. A 47. percben Molnár Krisztián 16 méteres szabadrúgása a kapufán csattant ugyan, de a labda megszerzéséért folytatott küzdelemben egy védő megmozdulását szabálytalannak ítélte a játékvezető. A büntetőt Paluska Krisztián lőtte be. 3-4. A 72. percben Balogh Á. lövése pattant meg egy hazai játékoson mely így védhetetlenül került a hálóba. 3-5. A 83. percben Berndt kapott egy indítást, és passzolt a kapuba. 3-6.

Baracs-Mór 0-2 (0-1)

Baracs, 80 néző

Vezette: Winklár Péter

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Rezes (Czifra), Prókai (Varga T.), Bartók S. - Horváth D., Éliás, Badi (Juhász J.), Bozoki - Szili Sz., Nagy D. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Mór: Zelizi - Handl, Végvári, Joó, Kaszás (Meggyes) - Kállai (Radács), Tar B., Szabó B. (Bátki), Mayer (Dreska) - Osgyán (Szekeres), Véninger. Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Kállai (46.), Tar B. (83.)

Jók: Tóth N., Éliás, illetve Végvári, Kállai, Tar B.

Az első percekben Baracs letámadós taktikával próbálta a gyors gólszerzést, de a móri védelemben elakadtak a kontrák. Az első félidő végén, egy, a baracsi kaputól kifelé tartó labdát Kállai Bence talált el remek ütemben 25 méterről, amelyet nem háríthatott a baracsi hálóőr. 0-1. A 83. percben 11-eshez jutott Mór, egy kiugratás után Tóth Norbert elütötte a kitörő vendég játékost, a jogos büntetőt Tar Bálint értékesítette. 0-2.

Tordas-Ikarus-Maroshegy 0-3 (0-2)

Tordas, 140 néző

Vezette: Szabó János

Tordas: Szabó B. - Hermann (Berki), Kun (Kónya), Balassa, Szabó T. - Kerényi, Hadnagy, Kiss S. (Rácz), Kőszegi - Barbai, Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Ikarus-Maroshegy: Matócza - Kummer, Horváth Zs., Jámbor, Dopuda (Gelencsér) - Tóth R. (Szarka), Bencze J., Farkas G., Kovács L. (Szente) - Léki, Pongrácz. Edzők: Pongrácz Gábor és Gelencsér Tibor

Gól: Kovács L. (22., 60.), Dopuda (29.)

Jók: senki, illetve Dopouda, Bencze J, Kovács L.

A mérkőzés elejétől a vendégek domináltak. A 22 percben Kovács Levente megelőzte védőjét és a rövid sarokba fejelt. 0-1. A 29. perben egy rosszul elvégzett hazai bedobást követően a vendégek két passzból ziccerbe kerültek, és Dopuda Igor gurított a hálóba kimozduló Szabó Béla mellett. 0-2. A második félidőben a Tordas támadólag lépett fel, így a vendégek zárt védekezésből több jól kijátszott kontrát tudtak vezetni, amely meg is hozta a sikert számukra. A 60. percben végleg eldöntötték a meccset. Kovács L. okosan passzolt el a kapus mellett egy pontos beadást. 0-3. A jól, és taktikusan játszó Ikarus végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést.