2017.09.03. 19:30

Nagy csata után nyert először a Sárosd

SÁROSD Véget ért a sárosdiak böjtje, és megszerezték első győzelmüket az idei szezonban, ezt a Martonvásár bánhatta.

Káldor András

Sárosd-Martonvásár
1-0 (0-0)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Sárosd: Rauf T. - Susa, Somogyi Sz., Szurovcsják L., Killer M. (Lendvai) - Rottmann, Meszlényi (Arany), Kosaras, Vajda (Kargl) - Kovács Á., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Martonvásár: Végh - Szilágyi R. (Cservenka), Hernádi, Radics, Sinan (Vörös F.) - Kanyó, Magyar B. (Kádár), Kovács D. (Neuvert), Kővári F. - Berczi, Tokodi (Cziklin). Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Killer M. (50.)

Kiállítva: Kanyó (55.), Kővári F. (63.)

Jók: Killer M., Kovács Á., Szabó N., illetve Végh, Hernádi

A kezdő sípszó után a hazai csapat enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, ami helyzetekben is meg mutatkozott, de ezek a lehetőségek rendre ki is maradtak. A 24. percben Susa szabadrúgása kerülte el a jobb felső sarkot. Majd a félidő végéig jobbára csak mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A szünet után megszületett a hazaiak vezető gólja, Killer Máté cselezte be magát a 16-oson belülre, ahol a vendégvédők buktatták. A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette. 1-0. Az 55. percben tíz főre olvadt a vendégcsapat, mert Kanyó Richárdot a játékvezető ütésért kiállította.

A sárosdi Szurovcsák László (9) szorongatott helyzetben
Fotó: a klub

A Sárosd beszorította ellenfelét, de a lehetőségek ugyanúgy kimaradtak, mint az első negyvenöt percben. A 63. percben ismét csökkent a Martonvásár létszáma, most Kővári Ferencet állította ki a játékvezető a második sárga lapja után. Az utolsó húsz percre a vendégcsapat mindent egy lapra feltéve rohamozott és bizony ebben a periódusban jobban játszottak kilenc emberrel mint a hazaiak teljes létszámban, de sikerült az eredményt őrizni a Sárosdnak, akik így teljesen megérdemelten szerezték meg első győzelmüket.

1 .Ercsi Kinizsi 4 4 0 0 13- 4 12

2. Ikarus-Maroshegy 4 4 0 0 11- 3 12

3. Mór 4 3 1 0 13- 4 10

4. Bicske 4 3 1 0 11- 2 10

5. Gárdony-Agárd 4 3 0 1 12 -8 9

6. Martonvásár 4 2 0 2 14- 8 6

7. Sárbogárd 4 2 0 2 9- 6 6

8. Sárosd 4 1 1 2 8- 9 4